Posuvné brány od Loquens s. r. o.

 • Rolety

  Dodáváme (vč. montáže) 24 barevných provedení od těch nejjednodušších bez potisku až po imitace dřevin, pískované, či jednobarevné látkové rolety.

 • Samonosné brány

  Rádi pro vás zhotovíme bránu na přání včetně montáže na místě. Nabízíme záruku na výrobek, i na práce, a provozujeme také servisní služby.

 • Pletivové ploty

  Také vám rádi dodáme pletivové ploty různých variací včetně montáže. Nabízíme záruku na práci i materiál. Samozřejmostí jsou také servisní služby.

Hliníkové rolety

zpět na úvod

Nabízíme Vám prodej a montáž všech dostupných druhů rolet. Rolety se zabudují před okna, čímž se zabrání tepelným únikům, výrazně se snižují tepelné ztráty a tedy i náklady na vytápění.  

Rolety jsou vyrobeny z hliníkových případně plastových lamel vyplněných polyuretanovou pěnou. Vyznačují se vysokou kvalitou povrchové úpravy a jsou proto nenáročné na svou údržbu. Povrchová úprava je provedena vysoce kvalitním otěruvzdorným a barevně stálým lakem, který chrání roletu před vyblednutím vlivem slunečního záření. 

Barevná škála jde od atypických barev až po nadstandardní požadavky zákazníka. Použití rolet větších rozměrů je možné díky enormní stabilitě a pružnosti lamel. Všechny hliníkové profily jsou také dostatečně mechanicky odolné tak, aby zabezpečily odpovídající ochranu vašeho majetku proti vloupání.

Rolety poskytují nejen značné bezpečí, ale poskytují uživateli celou škálu dalších výhod. Kromě skvělých izolačních vlastností snižují na minimum hluk zvenčí a snižují množství prachu a spadu. 

Objednávkový formulář

Integrované sítě do rolet

Síť proti hmyzu se přidává do rolety a je nezávislá na jejím pohybu i pro použití dvojité vodící lišty a vlastní hřídeli s pružinovým mechanismem. Nevýhodou je zvětšení schránky a omezení velikosti plochy rolety na max. šířku 1,6m a max plochu 3m2. Síť lze ovládat pouze ručně. Směrem nahoru a dolu.

Dodatečná montáž  

Tam, kde již nelze zabudovat roletu do stávající stavby, se dnes využívá řešení tzv. "dodatečné montáže".

Lamely jsou z hliníku vyplněny PUR pěnou. Vodící lišty a koncová lamela jsou z extrudovaného hliníku. Schránka je z válcovaného hliníku.

Roleta se vyrobí podle rozměrů daného okna s ohledem na velikost schránky, aby co nejméně, pokud možno vůbec, nezasahovala do průhledu okna.Roletu je možno doplnit o integrovanou síť proti hmyzu. V takovém případě se však zvětšuje rozměr roletové schránky, kterou je možno na danou výšku okna použít.

Ovládání elektrické pomocí trubkového motoru s dálkovým ovládáním nebo směrovým tlačítkem připevněným na omítku. Ovládání ruční s výkyvným navíječem se šňúrou nebo popruhem. Na větší okna se používá klikový naviják nebo převodovka s klikou. 

Objednávkový formulář

Schéma 

Plánek Podomítkové rolety  

Rolety se montují vždy po osazení oken a před zhotovením vnější fasády, do roletového překladu. Lamely jsou z hliníku vyplněny PUR pěnou. Vodící lišty a koncová lamela jsou z extrudovaného hliníku. Schránka je z válcovaného hliníku

Jedná se o venkovní hliníkovou roletu se zpevněnou schránkou (zabraňující případnému praskání omítky). Schránka může být zakryta několika způsoby, jako např.:

 • omítnutím
 • zakrytím zateplovacím fasádním systémem
 • umístěním do roletového překladu.

Vodící lišty mají pouzdro, které je zapuštěno do bočních špalet.

Roletu je možné doplnit o integrovanou síť proti hmyzu. V takovém případě její schránka slouží jako revizní klapka pro roletu,ale její vodící lišty jsou vždy vydět.

Ovládání elektrické pomocí trubkového motoru s dálkovým ovládáním nebo směrovým tlačítkem připevněným na omítku. Ovládání ruční navíječem s popruhem. 

Objednávkový formulář

 

Nadokenní roleta 

V tomto případě se jedná o nadokenní roletu s plastovou schránkou, konstruovanou pro montáž současně s oknem. Lamely jsou z hliníku vyplněny PUR pěnou. Koncová lamela je z extrudovaného hliníku. Vodící lišty jsou z plastu.

Velmi často se toto řešení používá při výměně starých špaletových oken pro dostatečný prostor mezi překladem a otvorem pro okno. I zde je také možno roletu doplnit o síť proti hmyzu jako u ostatních rolet, avšak za cenu zvětšení rozměru roletové schránky, kterou je možno na danou výšku okna použít.

Ovládání elektrické pomocí trubkového motoru s dálkovým ovládáním nebo směrovým tlačítkem připevněným na omítku. Ovládání ruční s výkyvným navíječem s popruhem. 

Objednávkový formulář

Schéma

 

Plánek

 

Galerie z realizace některých zakázek (foto © Petr Loquens)

 

NOVINKA

BENDA FÓLIE

Logo

Firma nabízí fólie na okna:

- bezpečnostní fólie
- termoizolační fólie
- protisluneční fólie

(dodávky i montáže)

Web: www.benda-folie.cz

Provozovna

Ke dni 01. 06, 2018 uzavíráme provozovnu "Táborská 61/330, 140 00 Praha 4", zůstává pouze sídlo naší firmy.

Dílna

ulice 5. května 556
252 19 Rudná
okres Praha-západ

Kontakty

Tel: +420 272 654 640
Mobil: +420 777 265 826
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?