Posuvné brány od Loquens s. r. o.

 • Rolety

  Dodáváme (vč. montáže) 24 barevných provedení od těch nejjednodušších bez potisku až po imitace dřevin, pískované, či jednobarevné látkové rolety.

 • Samonosné brány

  Rádi pro vás zhotovíme bránu na přání včetně montáže na místě. Nabízíme záruku na výrobek, i na práce, a provozujeme také servisní služby.

 • Pletivové ploty

  Také vám rádi dodáme pletivové ploty různých variací včetně montáže. Nabízíme záruku na práci i materiál. Samozřejmostí jsou také servisní služby.

Slovník pojmů

zpět na úvod

Mříž

je konstrukce z kovových tyčí, pásů či profilů, které jsou mezi sebou spojené svárem. Používají se jako výplň okenních nebo dveřních otvorů. Některé mříže mají dekorativní funkci. Mříže mohou také tvořit podpůrnou konstrukci stavby.  

Žaluzie

jsou tvořeny z horizontálních nebo vertikálních lamel, které slouží k zastínění nebo zakrytí oken a dveří a mohou být použity i k rozdělení prostoru. Horizontální žaluzie jsou vyráběny z hliníkových, dřevěných nebo bambusových lamel. Vertikální žaluzie jsou vyráběny z lamel různých textilních nebo PVC materiálů.

Horizontální žaluzie

(plastová okna, dřevěná okna, euro okna, atypická okna)

Horizontální žaluzie je složena z lamel, které jsou uloženy v provazovém žebříčku tak, aby se při naklopení lamely překrývaly. Lamely jsou perforované, otvory v lamelách jsou vedeny textilní pásky, které umožňují navíjení a spouštění lamel. Ovládání je buď manuální nebo elektrické. Mechanismus tvoří vodicí hřídel v horní části žaluzie, na kterou jsou navíjeny textilní pásky, na které jsou zavěšeny žebříčky, které nesou lamely. Žaluzie jsou vedeny napnutými silony, které jsou ukotveny v zasklívací liště okna, což zajistí žaluzii na svém místě i při otevřené ventilaci. Rozšířený systém ovládání žaluzie je pomocí pevného řetízku, který, chytře vymyšleným převodovým navíjením, poskytuje pohodlné ovládání a prodlužuje životnost žaluzie. Ovládání tyčkou a provázkem s brzdou umožňuje naklápění otáčením tyčky a vytažení šňůrkou s brzdou. 

Vertikální žaluzie

(atypická okna, velké plochy) 

Montují se, buď do překladu nad oknem, nebo na strop. Do vodicí lišty se nasadí pruhy látky, spojující se ovládacím řetízkem. Ovládá se pomocí řetízku či šňůry. Textilie, z nichž jsou vertikální žaluzie vyráběny, jsou omyvatelné a poskytují širokou paletu barevných odstínů a vzorů. Snadná instalace je velkou výhodou. 

Roleta

je zástupce výrobků na ochranu před sluncem. Všechny typy rolet nabízí kvalitní zastínění, snížení hluku a zvýšenou ochranu před povětrnostními podmínkami. Jsou dostupné v mnoha barvách a vzorech. Jsou lehké s jasnými liniemi a optimálně se přizpůsobí jakékoliv prostorové situaci. Jednoduchá forma se setkává s mnohostrannými funkcemi.  

Plot (oplocení)

je volně stojící stavební prvek, který má za úkol zabránit nebo omezit pohyb přes určitou hranici.

Ploty mají různé užití: 

 • ohrada
 • přístupu predátorů k zvěři (např. v oborách)
 • zabezpečit soukromí, brání průhledu nebo pronikání hluku a prachu
 • dočasné omezení pohybu při dopravní uzavírce nebo při stavebních pracích
 • bezpečnostní plot
 • dekorativní plot 

Markýza

je konstrukce, která se umisťuje nad vchodem do domu, nad okna či balkón. Primárním účelem markýzy je protisluneční ochrana. 

Hliník 

(chemická značka Al, latinsky Aluminium), je lehký kov bělavě šedé barvy, je dobrým vodičem elektrického proudu. Je velmi používaný v elektrotechnice a ve formě slitin v leteckém průmyslu. Více…

 

[Zdroj informací: http://cs.wikipedia.org]

NOVINKA

BENDA FÓLIE

Logo

Firma nabízí fólie na okna:

- bezpečnostní fólie
- termoizolační fólie
- protisluneční fólie

(dodávky i montáže)

Web: www.benda-folie.cz

SVĚT V BEZPEČÍ

Provozovna

Ke dni 01. 06, 2018 uzavíráme provozovnu "Táborská 61/330, 140 00 Praha 4", zůstává pouze sídlo naší firmy.

Dílna

ulice 5. května 556
252 19 Rudná
okres Praha-západ

Kontakty

Tel: +420 272 654 640
Mobil: +420 777 265 826
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?