• banner

bannerbanner

 

Nabízíme dodávky a montáže samonosných bran

Popis: velmi populární jsou samonosné kovové brány, jejichž konstrukce umožňuje praktický bezúdržbový provoz a nevyžaduje dokonale vyrovnaný terén. Samonosná kovová brána se pohybuje pomocí nosného C profilu, nosného vozíku, vodících rolen, vodícího hřebenu, který je umístěn přímo na konstrukci brány, ta je umístěna na vyvýšeném betonovém základu.

Tento typ brány je konstruován tak, že je na spodní hraně brány umístěn C profil, ve kterém se pohybuje celý rám brány pomocí vozíků pevně ukotvených k betonovému základu. Samonosná kovová brána se pohybuje nad úrovní terénu. Rám nesené brány však musí být, oproti posuvné bráně, o cca 1/3 delší pro umístění vozíků a kvůli protiváze. Výhodou nesených bran je, že nepotřebují spodní kolejnici a žádnou údržbu v ose posunu. 

Obvodový rám brány PBS 450 je vyrobený z jeklu 60 x 40mm, spodní vodící profil "C" 70 x 60 x 3,5mm + svařen s jeklem 60 x 40mm, horní vodící profil "L" 40 x 40mm, stabilizační sloupek z jeklu 80 x 80mm.

Obvodový rám brány PBS 600 je vyrobený z jeklu 60 x 40mm, spodní vodící profil "C" 80 x 70 x 5,0mm + svařen s jeklem 80 x 60mm, horní vodící profil "L" 40 x 40mm, stabilizační sloupek z jeklu 80 x 80mm.

Výplň brány dle výběru.

Barva brány, dle přání zákazníka, je dodávána v KOMAXITU (vypalovaná barva) nebo žárově zinkovaná. Bránu lze ovládat pohonem s dálkovým ovládáním. Zabezpečení proti úrazu sevřením je řešeno pomocí bezpečnostních fotobuněk.

Galerie samonosných bran